Kamery sportowe GoPro to najwyższa jakość nagrywania. Zaprojektowane z myślą o kręceniu niesamowitych ujęć podczas uprawiania sportów ekstremalnych, ale równie dobrze spisują się w każdych innych warunkach. W tym roku firma wprowadziła na rynek kolejną edycję sprzętu – GoPro Hero 7. Na serię składają się trzy modele dostępne w szerokim przedziale cenowym. Poznaj je i wybierz dla siebie najlepszy!

Czym się wyróżnia GoPro Hero 7?

 

GoPro Hero 7 Black to następca legendarnej Hero 6 Black, która już wtedy zachwycała swoimi możliwościami. Nowy model to ulepszona wersja poprzednika, aczkolwiek mnóstwo parametrów po nim przejęła. Pod wieloma aspektami sprzęty są identyczne, niemniej da się między nimi wskazać znaczące różnice, o których wspomnimy nieco później. Najpierw jednak skupmy się na tym, co odróżnia GoPro Hero 7 Black od innych kamer sportowych.

 

Przełomowe rozwiązanie zastosowane w GoPro Hero 7 to płynna stabilizacja obrazu HyperSmooth. Technologia jest tak dopracowana, że można całkowicie zrezygnować z używania gimbala! Nawet w ekstremalnych warunkach i przy silnych wstrząsach drgania zostają całkowicie wyeliminowane. Wbudowana stabilizacja daje takie same efekty co elektroniczny stabilizator, więc nie ma sensu go ze sobą zabierać. Mniej sprzętu, to lżejszy plecak i wygodniejsze nagrywanie w ruchu, zwłaszcza w niewygodnej pozycji.

Czym się wyróżnia GoPro Hero 7?

Kamerka Go Pro Hero 7 obsługuje sterowanie głosowe. Urządzenie reaguje na 12 komend głosowych umożliwiających m.in. włączenie i wyłączenie kamery, rozpoczęcie i zakończenie nagrywania, zrobienie zdjęcia, włączenie i wyłączenie funkcji Time Lapse. Dzięki nim nagrywanie jest znacznie łatwiejsze i możliwe również wtedy, gdy ręce są zajęte.

 

Sprzęt dzięki funkcji SuperPhoto automatycznie optymalizuje ujęcie i tak ustawia ekran, żeby fotografia wyszła jak najlepiej. Matryca 12 Mpx, funkcja HDR (naturalne odwzorowanie barw i dobre doświetlenie), redukcja szumów i świetne odwzorowanie tonów gwarantują wysoką jakość zdjęć. Do tego przy wykorzystaniu technologi GPS można przekazywać obraz na żywo do Facebook Live i od razu dzielić się wrażeniami, emocjami i niesamowitymi widokami ze znajomymi.

 

Na szczególną uwagę zasługują też trzy bardzo praktyczne funkcje. Mowa o Time Lapse, czyli trybie poklatkowym, gdzie film powstaje ze zdjęć wykonanych w dużej rozdzielczości (Full HD 1080P) i przy bardzo wysokiej częstotliwości klatek na sekundę (nawet do 240 fps). Druga funkcja to Slow Motion, która pozwala kręcić filmy aż w 8-krotnie zwolnionym tempie. Natomiast trzecia to Time Wrapp przeznaczona do nagrywania filmów w przyspieszonym tempie. W Go Pro 7 przyspieszenie można zwiększyć nawet 30-krotnie, co daje niesamowity efekt.

 

Go Pro Hero 7 i Go Pro Hero 6 – różnice

 

Co odróżnia Go Pro Hero 7 Black od kultowego poprzednika? W nowej wersji zastosowano wspomnianą wcześniej rewolucyjną stabilizację obrazu HyperSmooth, która działa bez zarzutu, nawet gdy urządzenie nagrywa w 4K, w 60 klatkach na sekundę. Zarządzający nią układ został zminiaturyzowany, gdy tymczasem w Go Pro Hero 6 poprawę stabilizacji osiągnięto przez zastosowanie 3-osiowego wspornika żyroskopu i wydajniejszy procesor.

 

W odpowiedzi na wzrost popularności mediów społecznościowych i potrzebę dzielenia się z innymi ciekawymi materiałami producenci wyposażyli nowy model we wspomnianą funkcję Live-Streaming oraz tryb pionowy do nagrywania wideo w orientacji umożliwiającej wygodne oglądanie filmów na smartfonie.

 

Tym, co odróżnia Hero 7 od Hero 6, jest także prostszy i bardziej intuicyjny interfejs. Układ jest przejrzysty, a w menu brak rozwijalnych list, które utrudniałyby obsługę. Co więcej, dzięki przezroczystemu menu można jednocześnie zmieniać ustawienia i podglądać kadr.

Go Pro Hero 7 i Go Pro Hero 6 – różnice

Go Pro Hero 7 – modele dostępne w naszym sklepie

 

Go Pro wprowadziło na rynek trzy nowe modele Hero 7 – każdy z nich kupisz w naszym sklepie. Choć produkty wchodzą w skład tej samej serii, to ich parametry sprzętowe są odmienne. Zakres możliwości, jaki oferują, wzrasta proporcjonalnie do ich ceny. Co oferuje każdy ze sprzętów?

 

Kamera sportowa GoPro Hero 7 Black

 

To najbardziej zaawansowany model z całej serii, zaopatrzony w stabilizację HyperSmooth, dzięki której można całkowicie zrezygnować z używania gimbala bez szkód dla jakości nagrań. Kamera robi zdjęcia w rozdzielczości 12 Mpx, a filmy rejestruje w kilku rozdzielczościach do wyboru: 4K (z prędkością do 60 fps), 2.7K, 1440p QHD i 1080p FullHD.

 

Urządzenie posiada dotykowy ekran i trzy mikrofony, które świetnie zbierają dźwięk. Wszystkie układy zamknięte są w wodoszczelnej obudowie, która doskonale znosi silne wstrząsy i umożliwia kręcenie materiałów pod wodą, na głębokości do 10m bez stosowania dodatkowych osłon.

 

Sprzęt posiada mnóstwo ciekawych opcji, takich jak Timelapse, 8-krotne Slow Motion, sterowanie głosem, redukcja szumów wiatru, WDR i GPS. Zaopatrzony jest w pojemną baterię, zapasowy akumulator, Wi-Fi oraz Bluetooth. Potencjał kamery jest ogromny, zatem w pełni zaspokoi potrzeby zarówno profesjonalistów, jak i amatorów.

 

Kamera sportowa GoPro Hero 7 Silver

 

Kamera sportowa GoPro Hero z cyfrową stabilizacją obrazu, nagrywająca w 4K (do 30 klatek na sekundę), z aparatem 10 Mpx. Podobnie jak model Black posiada wodoszczelną obudowę, moduł sterowania głosem i tryb WDR do robienia wyrazistszych zdjęć.

 

Oprócz tego wyposażony jest w cyfrowy zoom, tryb portretowy i dwukrotne Slow Motion w FullHD. Ma też trzy mikrofony stereo z redukcją szumów, funkcję szybkiego ładowania i opcję QuickStories do przesyłania gotowych materiałów do aplikacji Quick w celu automatycznego montażu z wykorzystaniem efektów specjalnych i muzyki.

 

Kamera sportowa GoPro Hero 7 White

 

Cyfrowa stabilizacja obrazu, 10 Mpx aparat, kręcenie filmów w FullHD, programator czasowy do robienia selfie, obsługa za pomocą komend głosowych oraz funkcja nagrywania krótkich klipów z opcją automatycznego montażu w aplikacji GoPro Quick – to kluczowe funkcje tego sprzętu.

 

Podobnie jak w modelu Silver urządzenie posiada tryb portretowy, funkcję QuickStories i przyjazny użytkownikowi interfejs. Poza tym dźwięk rejestrowany jest w stereo, dane można zapisywać w chmurze, a baterię naładować w mniej niż 50 minut.

 

To jak? Już wiesz, który model sobie sprawisz?