Chcesz jeździć bezpiecznie, unikać mandatów i punktów karnych, omijać korki i docierać do celu szybko i bez większych trudności? Potrzebny ci legalny antyradar! Dowiedz się, jak działa to urządzenie i dlaczego zaczniesz go zabierać w każdą trasę.

Jak działa antyradar?

 

Antyradar to komunikator wbudowany w tradycyjną nawigację. Urządzenie ostrzega o fotoradarach, kontrolach prędkości i patrolach policyjnych. Powiadamia także o ograniczeniach prędkości i strefach płatnego parkowania, a w razie korków wyznacza objazd.

 

W jaki sposób urządzenie zdobywa potrzebne do tego informacje? Antyradar generuje komunikaty na bazie informacji pozyskiwanych z satelit, które śledzą ruch drogowy i analizują prędkość, z jaką poruszają się auta.

 

Jeśli zaś chodzi o alerty dotyczące wypadków czy patroli drogowych, to wysyłają je sami użytkownicy. Komunikator wyposażony jest w specjalne oprogramowanie do wzajemnej wymiany informacji oraz przyciski rozsyłające powiadomienia o kontroli oraz zdarzeniach drogowych do innych użytkowników aplikacji. Zainstalowano na nim także dokładne mapy, na podstawie których urządzenie jest w stanie wyznaczyć optymalną dla kierowcy trasę.

 

Yanosik – aplikacja, którą pokochali kierowcy

Yanosik – aplikacja, którą pokochali kierowcy

 

Firma Yanosik stworzyła aplikację, która łączy w sobie funkcje wideorejestratora (obsługiwanego przez Androida), nawigacji umożliwiającej ominięcie korków (Smart Traffic) oraz systemu ostrzegania. Każdy, kto z niej korzysta, ma stały dostęp do aktualizowanej przez jej użytkowników mapy. Wszystko dzieje się w czasie rzeczywistym, a zgłoszenia docierają do systemu na bieżąco.

 

Użytkownicy zgłaszają zdarzenia przez wciśnięcie odpowiadającego mu przycisku. Innych kierowców można ostrzec m.in. przed fotoradarem, kontrolą prędkości, nieoznakowanym patrolem lub innym zajściem powodującym utrudnienia w ruchu drogowym (np. wypadek, prace remontowe). Zgłoszenia można potwierdzać lub odwoływać w zależności od tego, czy sytuacja uległa zmianie, czy też nie.

 

Aplikacja jest całkowicie darmowa. Można ją pobrać na smartfona ze sklepu Google Play lub App Store. Oczywiście wyposażona jest w nią także każda nawigacja Yanosik.

 

Antyradar – dlaczego musisz go mieć?

 

Jeśli jeździsz przepisowo lub rzadko siadasz za kółkiem, antyradar może wydać ci się mało potrzebny. Zapewniamy jednak, że jak zaczniesz go używać, już nie będziesz chciał się z nim rozstawać. Za co zaczniesz go doceniać?

 

Krótsze dojazdy

 

Dzięki nawigacji przestaniesz się spóźniać na spotkania lub do pracy. W przypadku nieprzejezdnej trasy, urządzenie od razu cię o tym powiadomi i wyznaczy nową drogę dojazdu. Unikniesz stresu, zaoszczędzisz czas i ograniczysz zużycie paliwa.

 

Omijanie korków

 

Antyradary samochodowe wysyłają powiadomienia o korkach, więc już nie będziesz musiał w nich stać. Wiadomo, że w godzinach szczytu w miastach lepiej unikać przejazdu pewnymi ulicami, jednak nieraz zdarza się, że droga jest zablokowana z innego powodu. Antyradar powiadomi cię o utrudnieniach i wyznaczy objazd.

 

Już nie zabłądzisz

 

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, antyradary to tak naprawdę nawigacje z możliwością wyznaczenia dowolnej trasy. Korzystając z GPS bez trudu dotrzesz w dowolne miejsce. Na dużym wyświetlaczu dobrze widoczny jest każdy element trasy, zatem z pewnością nie zabłądzisz.

 

Brak mandatów i punktów karnych

 

Urządzenie powiadamia o spodziewanych fotoradarach, kontrolach prędkości i patrolach drogowych. W przypadku przekroczenia dozwolonej prędkości wysyła alert graficzny i głosowy, tym samym skłaniając do dostosowania prędkości do obowiązujących na danym odcinku ograniczeń. Dzięki temu łatwiej uniknąć mandatów i punktów karnych za złamanie przepisów.

 

Większe bezpieczeństwo

 

Komunikaty o ograniczeniach prędkości pomagają jeździć przepisowo, bez popełniania wykroczeń, ale to nie jedyny plus. Dostosowując prędkość do tej wymaganej na danym obszarze, prowadzisz bezpieczniej, mniej brawurowo, a tym samym stwarzasz mniejsze zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

 

Podgląd z kamery cofania

 

Jeśli używasz kamery cofania, możesz ją zintegrować z antyradarem i oglądać rejestrowany obraz na jego wyświetlaczu. Świetne rozwiązanie, jeżeli często przemierzasz wąskie uliczki, zostawiasz auto na ciasnych parkingach lub nie czujesz się pewnie, wykonując manewr cofania.

 

Antyradar – dlaczego musisz go mieć?

Który antyradar wybrać?

 

Zastanawiasz się, jaki antyradar wybrać? Niżej znajdziesz trzy propozycje, które cieszą się dużą popularnością wśród kierowców. Każdy z produktów oferuje nieco inne możliwości, spełnia większe lub mniejsze potrzeby. Powinieneś więc bez problemu dobrać model odpowiadający Twoim oczekiwaniom.

 

Yanosik PRO

Yanosik PRO łączy w sobie antyradar, nawigację i wideorejestrator. Urządzenie wyposażone jest w szerokokątną kamerę FullHD i wspierane technologią OmniPixel. Sprzęt informuje o utrudnieniach na drodze, kontrolach prędkości i korkach. Na bieżąco monitoruje natężenie ruchu, zatem wskaże zakorkowane ulice jeszcze zanim na nie wjedziesz, co pozwoli odpowiednio wcześnie wyznaczyć objazd.

 

W dodatku antyradar umożliwia bezgotówkowy zakup biletów parkingowych (informuje o strefach płatnego parkowania) oraz ubezpieczenia komunikacyjnego, którego wysokość obliczana jest na podstawie stylu jazdy. Sprzęt ułatwia też zbieranie punktów w programie „VITAY w Yanosik”.

 

Yanosik GTR

 

Standardowy komunikator ostrzegający o fotoradarach (baza obejmuje fotoradary z całej Europy), kontrolach, wypadkach itp., doposażony w tryb motocyklowy. Urządzenie informuje o ograniczeniach prędkości i wjeździe do strefy płatnego parkowania (pozwala też wygodnie opłacić bilet w 50 miastach w Polsce). Wyposażony w lokalizator powiadamiający o aktualnym położeniu oraz wskaźnik stylu jazdy dla optymalizacji zużycia paliwa i eksploatacji samochodu.

 

Komunikator jest lekki,  poręczny i prosty w obsłudze za sprawą przyjaznego interfejsu. Do tego nie wymaga montażu – jedyne co trzeba zrobić, by z niego korzystać, to podłączyć go do gniazda zapalniczki lub złącza USB.

Yanosik S-clusive by GTR – z dożywotnią transmisją

To specjalna edycja modelu Yanosik GTR uzupełniona o dożywotnią transmisję danych, która zwalnia z obowiązku opłacania abonamentu za korzystanie z systemu. Reszta funkcjonalności pozostaje bez zmian.