Opis

Kamera samochodowa XBLITZ P500

Kamera samochodowa Xblitz P500 to pierwszy rejestrator jazdy z wbudowanym jonizatorem poprawiającym jakość powietrza w Twoim samochodzie. Odpowiednia jonizacja powietrza pozytywnie wpływa na samopoczucie i stan emocjonalny człowieka a tym samym poprawia komfort podróżowania.

 

 

Xblitz P500 to pierwszy rejestrator jazdy z wbudowanym jonizatorem poprawiającym jakość powietrza

 

 

Dlaczego warto mieć wideorejestrator?

  • dowód w sytuacjach spornych przy wypadkach i kolizjach
  • szybkie ustalenie sprawcy zdarzenia drogowego
  • brak świadków nie jest już problemem
  • wielofunkcyjność: kamera i aparat fotograficzny w jednym
  • możliwość zgłaszania wykroczeń drogowych popełnianych przez innych kierowców
  • możliwość nagrania nieprzewidzianych zdarzeń
Jest wiele powodów a najważniejszy to dowód w sytuacjach spornych przy wypadku

Magnetyczne uchwyty

Jako pierwszy rejestrator dostępny na rynku posiada także magnetyczne uchwyty. Mocowania do szyby pozwalające na szybkie i bezproblemowe wypięcie kamery i zabranie jej ze sobą wychodząc z auta. W zestawie znajdują się aż trzy uchwyty, dwa mocowane do szyby i jedno mocowanie do statywu. Rejestrator można użytkować w dwóch autach korzystając z załączonych uchwytów do szyby.

Sensor Sony IMX 323

Xblitz P500 jest wyposażony w nowoczesny sensor SONY IMX 323 pozwalający na nagrywanie znakomitego obrazu nawet w najtrudniejszych warunkach. Czuły i precyzyjny sensor gwarantuje, że kamera samochodowa w niego wyposażona nie zawiedzie Cię nawet przy niekorzystnym oświetleniu drogi.

 

Sensor Sony IMX 323

 

System WDR

WDR (Wide Dynamic Range – Szeroki zakres dynamiki) – działanie tej funkcji w kamerach samochodowych polega na użyciu odpowiednich algorytmów do analizy naświetlenia obrazu oraz na dynamicznej zmianie wartości niedoświetlonych i prześwietlonych pikseli monitorowanych scen w celu uwidocznienia na obrazie niedoświetlonych elementów. Dzięki temu mamy możliwość dokładnej rejestracji sceny mimo dużego kontrastu.

Dzięki szerokiemu obiektywowi i technologii WDR urządzenie świetnie sobie radzi nawet w trudnych warunkach oświetleniowych.

WDR (Wide Dynamic Range - Szeroki zakres dynamiki)

Tryb parkingowy

G-sensor – Jest to czujnik grawitacyjny, służy on do wykrywania zderzenia lub gwałtownego hamowania. W takiej sytuacji rejestrator automatycznie zabezpieczy nagrywany aktualnie plik, aby nie został on nadpisany lub przypadkowo usunięty.

Pasywny tryb parkingowy działa w oparciu o odczyt z czujnika wstrząsów. Kamera będąc w stanie uśpienia po wykryciu uderzenia lub silnego wstrząsu rozpocznie rejestrowanie obrazu w krótkotrwałej sekwencji.

Plik z zarejestrowanym obrazem pod wpływem uruchomionego czujnika grawitacyjnego zostaje zabezpieczony i w zwykłym trybie zapętlenia nie ulega nadpisaniu. Można go wykasować ręcznie lub skopiować np. na dysk komputera.

 

G-sensor

 

Detekcja ruchu

Monitorowanie parkingu –  Rejestrator w stanie czuwania w zaparkowanym aucie, w momencie wykrycia uderzenia (regulowana czułość) kamera zaczyna nagrywać.

Aktywację tego trybu trzeba przeprowadzić ręcznie. Kamera monitoruje wydarzenia w jej polu widzenia a w przypadku wykrycia ruchu dokonuje zapisu na karcie pamięci. Aktywacja odbywa się w momencie wykrycia zmiany obrazu w obserwowanym terenie (ruch pieszego czy przemieszczenie innego pojazdu).

Ważne by pamiętać że tryb detekcji ruchu powinien być ręcznie włączany tylko podczas pozostawiania pojazdu na parkingu, w innym przypadku mogą wystąpić problemy z poprawnym działaniem tego trybu jak i całego urządzenia.

Monitorowanie parkingu

Szerokokątna soczewka 150 stopni F2.0

W przypadku kupna rejestratora jazdy należy zwrócić szczególną uwagę na to czy urządzenie pozwoli na nagrywanie całej szerokości drogi. Kamera samochodowa Xblitz P500 spełnia to zadanie znakomicie! Dzięki zastosowanie wysokiej klasy szerokokątnej soczewki zapewnia pole widzenia aż 150°. Dodatkowo dzięki przesłonie F2.0 do sensora dociera wystarczająca ilość światła by wygenerować doskonałej jakości, ostry obraz.

Rejestrator Wideo Full HD 1080P

Dzięki zastosowaniu najwyższej klasy optyki i elektroniki kamera samochodowa Xblitz P500 nagrywa obraz w rozdzielczości Full HD. Jest to równe 1080p czyli ponad 2 milionów pikseli!  Wideorejestrator o tak wysokiej rozdzielczości obrazu pozwala na nagranie nawet najdrobniejszych szczegółów takich jak numery tablic rejestracyjnych mijanych samochodów.

 

Rejestrator Wideo Full HD 1080P

 

Więcej możliwości

Wbudowany głośnik sygnalizacja dźwiękowa wciskanych klawiszy, odtwarzanie zarejestrowanych filmów z dźwiękiem.

Wbudowany mikrofon bardzo czuły, rejestruje dźwięk wewnątrz auta, można wyłączyć funkcję zapisu dźwięku.

Typ obsługiwanych kart pamięci Trans Flash czyli popularne karty micro SD stosowane także w telefonach komórkowych. Zaleca się używanie kart klasy 10, maksymalna obsługiwana pojemność to aż 128GB.

Wbudowana bateria zastosowana bateria wewnętrzna (niewymienna) posiada niewielką pojemność, służy ona do zapewnienia zasilania przez kilka minut po wyłączeniu zapłonu.Wbudowana bateria

Dodatkowe parametry

Automatyczny start nagrywania – rejestrator uruchamia się automatycznie i zaczyna nagrywać w momencie włączenia zapłonu auta, oraz automatycznie się wyłączy po wyłączeniu zapłonu (z kilkusekundowym opóźnieniem). Rejestrator musi być cały czas podłączony do zasilania z gniazda zapalniczki samochodowej, oraz gniazdo zapalniczki musi być pod napięciem w momencie włączonego zapłonu.

Funkcja SOS – automatyczne zabezpieczanie aktualnie nagrywanego pliku przed nadpisaniem lub przypadkowym usunięciem, uruchamiane poprzez naciśnięcie odpowiedniego klawisza.

 

Automatyczny start nagrywania funkcja SOS

 

 

Dodatkowe informacje

Chipset

NTK96658

Sensor

Sony IMX323

Soczewka

Szklana, Jasność f2.0

Obiektyw

Szerokokątny 150 stopni, 6-warstwowy

Wyświetlacz

LCD 1.5 cala, rozdzielczość 480×240

Rozdzielczość wideo

1080p/30fps, 720p/30fps

Zasilanie

12V gniazdo zapalniczki,

Głośnik

Tak

Mikrofon

Tak, rejestracja filmów z dźwiękiem

Nośnik danych

Karta pamięci microSD do 128GB

Kodek obrazu

H.264 / MOV

Zoom

4x cyfrowy

WDR

Tak

G-sensor

Tak

LDWS

Nie

Jonizator powietrza

Tak

Uchwyt magnetyczny

Tak

Temperatura pracy

-20 do 70 stopni C

Automatyczny start/stop

Tak

Nagrywanie w pętli

Tak

Tryb parkingowy

Tak, monitorowanie parkingu

W zestawie

Kamera Xblitz P500
Ładowarka samochodowa
Uchwyt montażowy – 3 szt
Kabel miniUSB-USB
Instrukcja obsługi w j.polskim

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o “Wideorejestrator Xblitz P500”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

X