225Jaki wideorejestrator wybrać, żeby być w pełni zadowolonym z jego funkcjonalności? Który bardziej się u Ciebie sprawdzi: tradycyjny, z kamerą cofania czy nagrywający wewnątrz pojazdu? Sprawdź!

Wideorejestrator samochodowy – jak może ci się przydać?

Jeszcze parę lat temu kamery samochodowe w autach były rzadkością. Dziś coraz chętniej zakładamy wideorejestratory w prywatnych samochodach, aby być przygotowanym na różne okoliczności. Dlaczego warto z nich korzystać?

 

Materiał dowodowy na wypadek stłuczki

 

Kolizji drogowych nie da się uniknąć, nawet jeśli jeździsz przepisowo. Niestety w wyniku czyjegoś błędu, pośpiechu, wymuszenia pierwszeństwa może dojść do stłuczki lub wypadku. Pół biedy, jeśli sprawca przyzna się do winy i będzie chciał ugodowo załatwić sprawę. Problem pojawi się, gdy ucieknie z miejsca zdarzenia albo winę postanowi zrzucić na Ciebie. Wyjść z opresji pomoże Ci zarejestrowany materiał dowodowy, z którym trudno będzie polemizować.

 

Dowód w sprawie o odszkodowanie

 

Firmy ubezpieczeniowe respektują nagrania z wideorejestratorów przy szacowaniu strat i wysokości odszkodowania. Dzięki nagraniom nie będą w stanie podważyć zasadności ubiegania się o zadośćuczynienie. Co więcej, klientom korzystającym z wideorejestratorów często oferują atrakcyjne zniżki na OC.

Która kamera samochodowa będzie dla Ciebie odpowiednia?

Bezpieczniejszy samochód na parkingu

 

Przy parkowaniu nie trudno o otarcia lub niewielkie stłuczki. Niestety, jeśli parking nie jest monitorowany, do nagrań trudno dotrzeć albo sprawca odjechał z miejsca zdarzenia, trudno będzie wyegzekwować pieniądze na naprawę. W  wielu tego typu sytuacjach jedynym sposobem na ustalenie sprawcy i dochodzenie swoich praw okazuje się nagranie z wideorejestratora. Jeśli postanowisz się w niego zaopatrzyć, wybierz model z kamerą cofania, która ułatwi parkowanie w wąskich uliczkach i na niewielkich placach parkingowych.

 

Sposób na niesłuszne mandaty z fotoradarów

 

Pewnie nieraz słyszałeś o przypadkach, gdzie kierowca jadący przepisowo, został uchwycony przez fotoradar, a później otrzymał wezwanie do zapłaty. Takie błędy się zdarzają. Warto przygotować się na taką ewentualność i móc przedstawić dowód uniewinniający. Wideorejestratory często wyposażane są w moduł GPS, który monitoruje prędkość pojazdu. Prezentując nagranie potwierdzające aktualną prędkość, z jaką się poruszałeś, unikniesz płacenia mandatu.

 

Pamiątka z wakacji

 

Wideorejestrator nagrywa wszystko, co dzieje się z przodu pojazdu. Sprzęt z szerokokątnym obiektywem obejmuje zasięgiem nie tylko drogę, ale też wszystko, co wokół niej, więc uchwyci wspaniałe widoki z podróży.

 

Która kamera samochodowa będzie dla Ciebie odpowiednia?

 

Przeglądasz kolejną ofertę, w której znajdują się wideorejestratory i kamery cofania, ale nadal nie wiesz, który produkt wybrać? Lepszy będzie wideorejestrator tradycyjny, z kamerką cofania, czy umożliwiający monitorowanie wnętrza samochodu? Wszystko zależy od potrzeb.

 

Wideorejestrator tradycyjny

 

Tradycyjny wideorejestrator przyda się każdemu kierowcy. Sprawdzi się przy codziennych dojazdach do pracy, wyjazdach służbowych, delegacjach i w podróży. Ważne, żeby nagrywał w wysokiej rozdzielczości, był łatwy w montażu i wygodny w obsłudze.

 

Wybierz model z ekranem i szerokokątnym obiektywem – najlepiej żeby jego pole widzenia obejmowało trzy pasy ruchu. Świetnie, jeśli urządzenie będzie wyposażone w dodatkowe opcje np. GPS lub funkcję ADAS ostrzegającą przed zagrożeniami na drodze. Funkcję ADAS posiada m.in. Wideorejestrator Xiaoyi YI smart dash camera dostępny w naszym sklepie.

 

W naszym sklepie możecie też znaleźć takie kamery, które są niewielkie, montuje się je tuż przy szybie i nie będą zbytnio widoczne, a jeśli chodzi o jakość to jest to naprawdę wysoka półka, czyli kamera od producenta Xiaomi 70 Mai, czy 70Mai Pro (z wyświetlaczem i ewentualną możliwością rozbudowy o GPS) oraz Xblitz P500 z jonizatorem powietrza, przez co poczujesz się lepiej – przynajmniej tak twierdzi producent J

 

Wideorejestrator z funkcją kamery cofania

 

Wideorejestrator z kamerą cofania do samochodu to idealna opcja, jeśli nie czujesz się pewnie podczas parkowania lub masz trudności z wyjazdem na wąskich uliczkach. Jeśli rozważasz zakup takiego sprzętu, proponujemy ci trzy poniższe modele.

 

Dobrym wyborem będzie Xblitz Park View Ultra, czyli wideorejestrator z kamerą parkowania z funkcją lusterka wstecznego, która ma dwie kamery: przednią i tylną. Wideorejestrator nie tylko nagrywa w wysokiej rozdzielczości, ale robi też niezłe zdjęcia. Posiada ułatwiające obsługę przyciski funkcyjne, mikrofon i głośnik, 4-krotny zoom cyfrowy, detektor ruchu uruchamiający automatyczne nagrywanie oraz funkcję SOS zabezpieczającą nagranie przed nadpisaniem.

 

Wideorejestrator z funkcją kamery cofania

Wideorejestrator 3w1 7 cali 3G, kamera cofania, nawigacja GPS, 3G, Android 5.0. Urządzenie ma dwie kamery. Rejestrowany przez nie obraz wyświetlany jest na ekranie jednocześnie i tylko od użytkownika zależy, którą z nich wysunie na pierwszy plan. Tylną kamerę doposażono w diody doświetlające uaktywniające się w momencie wrzucenia biegu wstecznego – wraz z ich włączeniem się, następuje natychmiastowa transmisja obrazu z kamery cofania.

Pracą sprzętu zarządza system Android 5.0. Produkt ma wbudowany nadajnik GSM i GPS oraz moduły Wi-Fi i Bluetooth. Obsługuje się go dotykowo z poziomu 7-calowego wyświetlacza. Urządzenie wyposażono w obiektyw o kącie widzenia 170° i G-sensor, czyli czujnik grawitacyjny wykrywający zderzenie lub gwałtowne hamowanie w celu automatycznego zabezpieczenia nagrania przed nadpisaniem.

Niemal identyczne parametry i funkcjonalności jak powyższy oferuje wideorejestrator 3w1 7 cali 4G, kamera cofania, nawigacja GPS, 3G, Android 5.1 z tą różnicą, że ma nowsze oprogramowanie (Android 5.1) i wspiera go technologia 4G.

Wideorejestrator nagrywający we wnętrzu samochodu

Wideorejestrator nagrywający we wnętrzu samochodu

Kamerę do wnętrza samochodu, taką jak wideorejestrator podwójny Dual Sony Lens dla Taxi Uber powinieneś sobie sprawić, jeżeli pracujesz jako przewoźnik – jeździsz taksówką, busem, uberem itp.

 

Urządzenie wyposażone jest w dwie kamery: jedna nagrywa z przodu, a druga rejestruje wszystko, co dzieje się w samochodzie. Tylna kamera zapewnia stały ogląd sytuacji i podwyższa bezpieczeństwo kierowcy – zapisany przez nią materiał może służyć jako dowód na wypadek niebezpiecznych sytuacji. Aby kamera była w stanie uchwycić też tylne siedzenia, należy wybrać taką z szerokokątnym obiektywem. Najlepiej też, żeby miała wbudowany G-Sensor i detektor ruchu oraz uruchamiała się automatycznie z chwilą zapłonu silnika (w większości sprzętów to standard).

 

Kamerę nagrywającą to co się dzieje przed samochodem i wewnątrz samochodu znajdziecie również w naszym sklepie. Jest to kamera z soczewkami Sony, które dają świetnej jakości obraz. Soczewki możemy obracać o 360 stopni o obracać w prawo lub lewo.