Kamery sportowe EKEN to wysokiej jakości produkty, w dodatku przystępne cenowo. Firma może pochwalić się kilkoma ciekawymi modelami o świetnych parametrach technicznych. Sprzęty oznaczone są cyframi i wizualnie do siebie podobne, co może utrudnić wybór. Postanowiliśmy więc zwrócić uwagę na zalety każdego z nich i dzielące je różnice.

EKEN H5s Plus

Najdroższy, ale zarazem najbardziej zaawansowany produkt w swojej kategorii. Świetne podzespoły, jak procesor Ambarella A12 oraz sensor SONY IMX078, które są wykorzystywane w o wiele droższych kamerach. Kamerę obsługuje się za pomocą panelu dotykowego, pilota, a dzięki Wi-Fi także zdalnie. Posiada duży 2-calowy wyświetlacz, na którym można podejrzeć nagrywany film i szybko zmienić ustawienia. Urządzenie rejestruje materiał w REAL 4K, co zapewnia doskonałą jakość, nawet w ekstremalnych warunkach. Niewątpliwy atut stanowią także elektroniczna stabilizacja płynnego obrazu oraz płaska osłona obiektywu, dzięki której obraz nagrywany pod wodą jest jeszcze lepszy. Sprzęt ma wodoszczelną obudowę. Należy też wspomnieć o 200 klatkach na sekundę w 720p, czyli zwykłym HD, dzięki czemu w postprodukcji możemy przygotować już dobrze wyglądające slow motion.

Dla kogo?

Dla osób przedkładających jakość i wygodę ponad cenę, szukają produktu spełniającego najwyższe wymagania.

EKEN H6s

Obok H5s Plus najnowszy model w portfolio marki. Bardzo atrakcyjny cenowo, zwłaszcza biorąc pod uwagę jego możliwości. Ma niemal takie same parametry jak model H5s Plus z tą różnicą, że w 4K nagrywa w 25 klatkach na sekundę a w 2.7K w 30 klatkach na sekundę, gdy tymczasem model H5s Plus rejestruje obraz w 4K w 30fps, a w 2.7K w 60fps. Niestety nie ma dotykowego ekranu. ale w zamian za to pojawia się w nim aparat 14MP (również korzysta z procesora Ambarella A12, jednak użyto sensora Panasonic MN34110, który jest świetnym wyborem, jeśli chodzi o zdjęcia). Reszta funkcjonalności jest taka sama.

Dla kogo?

Dla użytkowników, którym zależy na dobrej jakości video, na stabilizacji, chcą robić zdjęcia w dużej rozdzielczości, ale dysponują nieco mniejszym budżetem.

EKEN H7s

Kamera sportowa z sensorem Panasonic MN34110 (odpowiada za świetną wyrazistość obrazu) i procesorem Sunplus 6350. To w tym modelu po raz pierwszy zastosowano dotykowy wyświetlacz. Model nie posiada przedniego wyświetlacza, ale to nie czyni go gorszym. Urządzenie nagrywa w jakości 4K renderowanym. Wykonuje zdjęcia w dwóch rozdzielczościach: 14MP i 8 MP. Także posiada wodoszczelną obudowę, Wi-Fi, można go obsługiwać zdalnie (pilot, tablet, smartfon).

Dla kogo?

Dla sportowców, którzy szukają kompromisu między przystępną ceną a komfortem i dobrą jakością. Zależy im na produkcie 2w1, łączącym cechy dobrej kamery i aparatu fotograficznego.

EKEN H8R

Nieco uboższa wersja modelu H7s, zbudowana na tych samych podzespołach. Produkt obsługuje 4K (renderowanie obrazu), ma tylny i przedni wyświetlacz oraz wodoszczelną obudowę, jednak nie da się go obsługiwać dotykowo. Brak tutaj stabilizacji obrazu, możliwość wykonywania zdjęć w wysokiej rozdzielczości w pełni to rekompensuje.

Dla kogo?

Dla osób, którzy szukają kompromisu między przystępną ceną, a komfortem i dobrą jakością. Zależy im na produkcie 2w1, łączącym cechy dobrej kamery i aparatu fotograficznego.

EKEN H9R

Budżetowa kamera sportowa z niezłym procesorem Sunplus 6350 oraz Chipsetem OV4689. Dostępna w 4 opcjach kolorystycznych, sterowana pilotem lub zdalnie. Robi zdjęcia w kilku rozdzielczościach, świetnie odwzorowuje kolory i ma filtry, które intensyfikują barwy. Obsługuje 4K, jednak nie jest ono prawdziwe, lecz renderowane, więc w rzeczywistości nie daje spektakularnych efektów. Dopiero nagrywanie w rozdzielczości Full HD, czyli 1080p, oznacza bardzo dobrą jakość, a ten sprzęt to umożliwia i to w 60 klatkach. Jest prawdziwym bestsellerem od kilku lat.

Dla kogo?

Dla osób szukających kamery sportowej w podstawowej opcji i w niskiej cenie, dla których 4K to jedynie dodatek, a do rejestracji materiału wystarczy im kompaktowe, łatwe w obsłudze urządzenie.