Zdecydowałeś się zainstalować wideorejestrator w samochodzie, ale nie wiesz, który wybrać: jedno- czy dwuobiektywowy? Każdy należycie spełni swoją funkcję, jednak produkt wyposażony w dwie kamery zaoferuje o wiele więcej, zarówno w zakresie bezpieczeństwa, jak i wygody prowadzenia pojazdu. Z jakich powodów warto się na niego zdecydować? I w jakich sytuacjach okaże się niezastąpiony?

Dokumentacja na wypadek stłuczki

 

Kamera samochodowa 2-obiektywowa obejmuje swym polem widzenia znaczenie większy obszar niż kamera z jednym obiektywem. Przednia kamera nie jest w stanie zarejestrować tego, co dzieje się z tyłu auta, a sporą ilość stłuczek i kolizji stanowią właśnie uderzenia w tył pojazdu wynikłe z niezachowania ostrożności.

 

Urządzenie wyposażone w tylną kamerę zarejestruje całe zajście. Wideo umożliwi identyfikację sprawcy i dostarczy niezbitego dowodu, na wypadek gdyby wypierał się winy lub chciał ją zrzucić na Ciebie. Poza tym, jeśli sprawca ucieknie z miejsca zdarzenia, filmik pomoże ustalić jego tożsamość (wystarczy przekazać numery rejestracyjne pojazdu policji, by sprawdzili, kto jest jego właścicielem). Co więcej, dzięki nagraniu z kamery nie będziesz musiał szukać świadków zdarzenia, którzy potwierdzą Twoją wersję zdarzeń.

Bezproblemowe manewrowanie z  podwójną kamerą samochodową

Łatwa sprawa o odszkodowanie

 

Koszty naprawy uszkodzonego w czasie kolizji/stłuczki auta pokrywa się z ubezpieczenia OC. Aby ubiegać się o przysługującą należność, trzeba zgłosić szkodę ubezpieczycielowi, by ten zlecił rzeczoznawcy wycenę. Rzeczoznawca na podstawie oględzin samochodu, określa wysokość kwoty, jaka zostanie przyznana ubezpieczonemu.

 

Choć z reguły postępowanie przebiega sprawnie, zdarzają się sytuacje, kiedy to firmy ubezpieczeniowe kwestionują zasadność ubiegania się o odszkodowanie lub zaniżają jego wysokość. Dzieje się tak np. gdy uszkodzenia są niewielkie lub mają nietypowy charakter. Można jednak temu zapobiec, przedstawiając własne materiały dowodowe w postaci zdjęć lub nagrania z podwójnej kamery samochodowej.

 

Bezproblemowe manewrowanie z  podwójną kamerą samochodową

 

Przy wyjeździe z wąskich uliczek lub parkowaniu łatwo zarysować lakier bądź przytrzeć zderzak, tym bardziej jeśli miejsce jest dość ruchliwe i przy manewrowaniu trzeba działać szybko. Korzystając z tylnej kamery i podglądu na żywo, usprawnisz cały proces oraz zminimalizujesz ryzyko spowodowania szkód. Dzięki niej bez problemu dojrzysz inne obiekty znajdujące się za samochodem, co pozwoli Ci zachować maksymalną ostrożność przy cofaniu.

Lepsze rozeznanie w sytuacji na drodze

 

Rejestrator jazdy z dwiema kamerami poprawi Twoje bezpieczeństwo na drodze. Dzięki temu, że będziesz mógł obserwować, co dzieje się z tyłu auta, szybciej zareagujesz na ewentualne zagrożenia. Nawet z prawidłowo ustawionymi lusterkami nie da się całkowicie wyeliminować tzw. martwych stref, gdzie widoczność jest niemal zerowa. Możesz np. nie zauważyć, że inny kierowca zaczął wyprzedzać lub rozpoczął omijanie przeszkody przed Tobą. Obraz z kamery cofania pozwoli Ci upewnić się, że można bez przeszkód wykonać zamierzony manewr.

 

Wideorejestrator z dwoma kamerami – produkty dostępne w naszym sklepie

Zabezpieczenie na wypadek niebezpiecznych sytuacji w pracy

 

Przewóz osób wiąże się z ogromną odpowiedzialnością, a przy tym obarczony jest pewnym ryzykiem. Nie dość, że trzeba sprawnie „przetransportować” pasażerów, to w dodatku nigdy nie wiadomo, kto wsiądzie do samochodu. Dlatego wszystkim taksówkarzom, kierowcom busów czy uberów polecamy zaopatrzyć się w wideorejestrator z dwoma kamerami: przednia obejmuje zasięgiem drogę z przodu pojazdu, natomiast tylna wnętrze auta. Urządzenie zapewni materiał dowodowy na wypadek niebezpiecznych sytuacji czy niespodziewanego ataku. Poza tym pozwoli trzymać rękę na pulsie i kontrolować, co się dzieje z tyłu, by móc natychmiast zareagować, gdy ktoś np. zasłabnie albo zacznie się zachowywać agresywnie.

 

Wideorejestrator z dwoma kamerami – produkty dostępne w naszym sklepie

 

W asortymencie mamy zarówno urządzenia wyposażone w jedną, jak i dwie kamery. Jeśli chodzi o te drugie, polecamy następujące modele:

Wideorejestrator podwójny Dual Sony Lens dla Taxi Uber

Wideorejestrator z dwoma szerokokątnymi obiektywami o kącie widzenia 170°, który zapewnia podgląd na wnętrze auta i drogę z przodu pojazdu. Urządzenie nagrywa w wysokiej rozdzielczości, w 30 kl./s. Zaopatrzone jest w duży wyświetlacz oraz niezwykle czuły mikrofon zbierający dźwięki ze środka samochodu. Poza tym ma czujnik grawitacyjny wykrywający zderzenie lub gwałtowne hamowanie, aby na ich wypadek zabezpieczyć zarejestrowany materiał i detektor ruchu uruchamiający nagrywanie. Sprzęt włącza się w chwili zapłonu silnika i nagrywa w pętli, więc automatycznie nadpisuje materiał, gdy karta się zapełni. Wideorejestrator obsługuje też technologię WDR.

Wideorejestrator Xblitz Park View Ultra

Produkt 3w1, który łączy w sobie rejestrator, lusterko wsteczne oraz kamerę cofania. Wyposażony w duży wyświetlacz, przyciski funkcyjne i dwie kamery nagrywające jednocześnie (przednia nagrywa w FullHD, a tylna w HD). Urządzenie zapewnia podgląd na żywo z kamery cofania i oferuje wysoką jakość obrazu, która nie słabnie nawet przy zbliżeniach na detale. Sprzęt zaopatrzono w G-Sensor (wspomniany już wyżej czujnik grawitacyjny), funkcję SOS do zabezpieczania nagrania przed nadpisaniem, 4-krotny zoom optyczny, detekcję ruchu i automatyczny start nagrywania. Co więcej, wideorejestrator obsługuje karty pamięci microSD (często spotykane w smartfonach) i ma niewielką baterię do chwilowego podtrzymywania zasilania.

Rejestrator 7 cali 3G z kamerą cofania i nawigacją

Rejestrator z 7-calowym dotykowym ekranem, nawigacją GPS i tylną kamerą doświetlaną diodami. Urządzenie posiada dwie kamery, z których obraz równocześnie pokazuje się na wyświetlaczu (podwójne nagrywanie), przy czym kierowca decyduje, który z nich wysunąć na pierwszy plan. Do tego urządzenie wyposażono w G-Sensor, detektor ruchu, tryb parkingowy, funkcję nagrywania w pętli i automatycznego startu uruchamianego przez zapłon silnika. Wideorejestrator nie tylko nagrywa w jakości FullHD, ale też umożliwia robienie zdjęć. Sprzęt wspiera technologia 3G, a jego pracą zarządza system Android 5.0. Co więcej, możesz zakupić urządzenie o identycznych funkcjonalnościach, z tym że zaopatrzone w nowszą wersję oprogramowania i obsługujące technologię 4G.

Jeśli szukasz kamery samochodowej z jednym obiektywem sprawdź nasz ranking: Jaki wideorejestrator warto wybrać? Ranking kamer samochodowych