Nienaturalne ułożenie ręki podczas używania myszki komputerowej może powodować poważne problemy m.in. dolegliwości bólowe lub zwiększone napięcie mięśni. Jeśli więc dużo korzystasz z komputera, zarówno w domu, jak i w pracy, pomyśl o wygodniejszym i zdrowszym rozwiązaniu, jakim są myszki pionowe.

Dlaczego warto zaopatrzyć się w mysz pionową?

  • Przez ergonomiczny kształt są bardziej komfortowe w użytkowaniu niż tradycyjne. Wygodny uchwyt odciąża mięśnie i stawy nadgarstka, przedramienia oraz barku, które przy długotrwałym korzystaniu z myszki mogłyby zacząć boleć.
  • Komfortowe ułożenie palców i nietrzymanie ich w ciągłym uniesieniu niweluje problem wzmożonego napięcia mięśni.
  • Klikanie tradycyjną myszką powoduje, że palce muszą przeciwdziałać siłom grawitacji. Częsty tego typu ruch męczy mięśnie, co może skutkować bólami śródręcza i przedramienia. Korzystanie z myszki wertykalnej zapobiega tym problemom.

W naszym sklepie oferujemy myszki wertykalne firmy Delux, dostępne w wersji bezprzewodowej i przewodowej.

  • Modele bezprzewodowe

Modele bezprzewodowe to produkty wykonane z ABS-u, z optycznym sensorem, o zasięgu działania do 10 metrów. Posiadają 6 przycisków, są wyposażone w mini odbiornik USB. Doskonale współpracują z systemami Windows, Linux, Apple. Różnią się między sobą typem zasilania. Model M618 zasilają 2 baterie AAA, model M618 Plus 1 bateria AA. Do tych produktów dołączona jest podstawka pod nadgarstek.

  • Modele przewodowe

Aktualnie oferujemy dwa modele przewodowe: Delux M618 Plus Blue oraz Delux M618 Plus RGB, których parametry techniczne są identyczne jak myszek bezprzewodowych wyjąwszy rozdzielczość, wygląd i typ zasilania. Jeżeli chodzi o zakres czułości, to dla modelu M618 Plus Blue wynosi ona 800/1000/1600 (taką samą ma model M618 Plus bezprzewodowy), natomiast w modelu M618 Plus RGB zakresy przedstawiają się następująco: 800/1200/1600/2400/4000, zatem jest precyzyjniejsza, łatwiej nią operować.

Co zaś tyczy się budowy – wspomniane modele mają bardzo ergonomiczny kształt, więc zapewniają wygodniejszy chwyt. Odróżnia je od siebie także design: model 618 Plus Blue ma niebieskie diody, a model 618 Plus RGB podświetlają dwie różnokolorowe diody. Kwestia zasilania jest oczywista. Jak sama nazwa wskazuje wymagają wpięcia do gniazda USB komputera.