Starsze modele telewizorów nie są tak funkcjonalne jak nowe urządzenia. Często nie obsługują one multimediów ani popularnych wypożyczalni filmów/seriali. Nie można też na nich przeglądać internetu. Mocno ograniczone możliwości da się jednak poszerzyć, i to bez konieczności wymiany sprzętu. Wystarczy dokupić specjalną przystawkę, która zamieni zwykły telewizor w centrum rozrywki!

 

Czym jest Smart Box TV i co umożliwia?

 

Smart Box TV to tuner, który rozszerza zakres funkcji starszych odbiorników telewizyjnych o połączenie sieciowe. Potocznie mówiąc: sprawia, że mamy „internet w telewizorze”. To komputer w formie niewielkiej skrzynki, podłączany do telewizora kablem HDMI. Dzięki niemu na urządzeniu starszej generacji (bez funkcji Smart) można korzystać z internetu, a więc sprawdzać pocztę, przeglądać serwisy społecznościowe, odtwarzać różnego rodzaju multimedia, oglądać filmy, seriale, grać itp. Sprzęt umożliwia instalację różnorodnych aplikacji, które pozwalają dostosować telewizję do własnych preferencji. Większość produktów dostępnych na rynku posiada moduł Wi-Fi – do telewizora można podpiąć urządzenia zewnętrzne, takie jak smartfon czy laptop, i zarządzać znajdującymi się na nich plikami z poziomu odbiornika telewizyjnego.

 

czym-jest-smart-box-tv-i-co-umozliwiaKiedy Smart TV Box to dobre rozwiązanie?

 

Smart TV Box to idealny produkt dla każdego, kto nie chce pozbywać się dobrze działającego telewizora lub w danym momencie nie stać go na jego wymianę, a chciałby zapewnić sobie dostęp do mnóstwa opcji internetowych. Stanowi świetną alternatywę dla tradycyjnych odtwarzaczy multimedialnych, które przewyższa swą funkcjonalnością. Poza tym można go wykorzystać do poszerzenia opcji w nowym telewizorze – z jego pomocą zyskuje się dodatkowe funkcje, których producent nie przewidział w podstawowej wersji sprzętowej.

 

Zalety przystawki Smart TV

 

Przystawki do telewizorów to łatwe w montażu i konfiguracji urządzenia. Dzięki nim można w prosty sposób stworzyć domowe centrum rozrywki. Wielość opcji, jakie oferują, zaspokoi potrzeby najbardziej wymagających użytkowników. Za sprawą częstych aktualizacji oprogramowania (następują one o wiele szybciej niż w telewizorach) sprzęty działają sprawnie i niezawodnie. Na ich korzyść przemawiają też atrakcyjna cena i prosta obsługa.

 

Poza tym Smart TV Box umożliwia odtwarzanie filmów zapisanych w najróżniejszych formatach, z czym nieraz nie radzą sobie zwykłe odtwarzacze DVD (często obsługują tylko kilka wybranych rozszerzeń plików) i na różnych nośnikach danych m.in. na karcie pamięci, przenośnym dysku czy pendrive. Po podłączeniu klawiatury i myszki tuner może stać się niemal tradycyjnym komputerem, zwłaszcza że do niektórych smart boxów dodawane są klawiatury ułatwiające przeglądanie stron oraz pisanie wiadomości e-mailowych.

 

Kluczowe parametry urządzenia

 

Jak w przypadku każdego sprzętu RTV, produkty różnią się między sobą efektywnością pracy, osiągami oraz wyglądem. Jakość zastosowanych podzespołów decyduje o komforcie użytkowania i bezawaryjności sprzętu. Jak zatem kupić najlepszą przystawkę Smart TV? Przed dokonaniem zakupu należy zajrzeć do specyfikacji technicznej, by sprawdzić następujące kwestie.

 

Procesor

 

Odpowiada za szybkość działania i wydajność urządzenia. Procesor 2-rdzeniowy stanowi absolutne minimum, natomiast optymalny poziom obsługi zaoferuje procesor 4-rdzeniowy.

 

Karta graficzna

 

Dobiera się ją do rodzaju procesora. Do uruchamiania gier na telewizorze potrzebny będzie sprzęt z lepszą, kilkurdzeniową kartą graficzną, dzięki której zachowana zostanie płynność obrazu. Jakość układu graficznego ma też znaczenie przy odtwarzaniu filmów i przeglądaniu zdjęć. Wysoka rozdzielczość i odtwarzanie w 60 klatkach na sekundę zapewni przyjemność z oglądania, wyraziste kontury i intensywne kolory.

 

RAM

 

Ilość pamięci RAM wpływa na sprawność systemu. Oczywiście im jest jej więcej, tym wszystkie operacje wykonywane są w krótszym czasie, oprogramowanie nie zacina się, a aplikacje ładują się bezproblemowo.

 

Pamięć wewnętrzna i zewnętrzna

 

Pamięć wewnętrzna o dużej pojemności pozwala na przechowywanie większej ilości danych, takich jak filmy czy ulubiona muzyka. Do codziennego użytku wystarczy urządzenie z dyskiem 32 GB, aczkolwiek w sprzedaży pojawiają się i takie z dyskiem 64 GB. W przypadku większych potrzeb ilość miejsca do zapisu plików można zwiększyć przez podpięcie pendrive’a, karty pamięci czy zewnętrznego dysku. Aby rozbudowa była możliwa, trzeba wybrać przystawkę smart TV do telewizora wyposażoną w gniazda USB.

 

System

 

Pracą Smart Box TV zarządza dedykowane oprogramowanie. Do najczęściej stosowanych należy popularny na rynku system Android. Warto zwrócić uwagę, która wersja została zainstalowana na sprzęcie – najnowsza gwarantuje stabilne, szybkie i bezawaryjne funkcjonowanie systemu.

 

Moduły/funkcje

 

Producenci zaopatrują urządzenia w rozwiązania umożliwiające podłączenie telewizora do internetu. Za sprawą modułu Wi-Fi oraz Bluetooth można to zrobić bezprzewodowo, natomiast dzięki portowi LAN za pośrednictwem urządzeń zewnętrznych. Większość produktów na rynku dostosowana jest do korzystania z takich platform jak IPLA, HBO GO, SHOWBOX oraz Netflix i aplikacji dostępnych w sklepie Google. Niestety nie zawsze urządzenie posiada je wszystkie, dlatego trzeba upewnić się, jakie funkcje zastosowano w danym tunerze.

 

Wyposażenie

 

Standardowo w każdym zestawie pojawia się pilot zdalnego sterowania (w niektórych modelach obsługujący wyszukiwanie głosowe), natomiast do wybranych tunerów dołączana jest jeszcze klawiatura lub pad do gier, stanowiące duże udogodnienie.

 

Smart Boxy TV w naszym asortymencie

 

Sprzedajemy urządzenia wyposażone w najnowszy system Android. TV Box A5X Max i TV Box H96 MAX H2 mają szybki procesor i świetną kartę graficzną, dzięki czemu gwarantują wysoki komfort użytkowania. Dostosowano je do bezprzewodowego podłączenia urządzeń z miracast. Tunery wyświetlają obraz w dużej rozdzielczości, nawet w 4K i 60 klatkach na sekundę. Zaopatrzono je w dużą pamięć wewnętrzną (A5X Max ma 32 GB, a H96 MAX H2 dostępny jest w wersji z 32 GB i 64 GB) i gniazda USB umożliwiające podpięcie zewnętrznych nośników danych. To nowoczesne sprzęty obsługujące popularne platformy filmowe/serialowe i aplikacje ze sklepu Google Play.